Poznaj bohaterów – Emma Gelvez

Mieszkanka Strefy C, dzięki której poznasz życie pod kopułą. Na pierwszy rzut oka Emma wydaje się być kimś, kto nie kryje się ze swoją emocjonalnością, a czerwone szpilki są dla niej codziennym, wygodnym obuwiem. W przeciwieństwie do Marion, jest osobą, z którą Ethan może porozmawiać i przyznać się do przeżywanym rozterek, a ona go wysłucha, poda kubek herbaty i wesprze dobrym słowem.

Można by sądzić, że jest po prostu lekarką ze strefy. Można by, gdyby nie fakt, że z jakiegoś powodu wyjechała ona poza nią i pracowała dla jednego z najgroźniejszych dilerów, a później zdecydowała się upozorować swoje porwanie, by pomóc Marion i Ethanowi od niego uciec. To jednak nie wszystko. Emma kombinuje o wiele bardziej niż można by się spodziewać. Nie mówi dlaczego, ale pozwala dwójce ledwo poznanych, nieufnie wyglądających ludzi realizować swój plan w budynku medycznym. Udaje jej się nawet pokonać wściekłą Marion, a na końcu decyduje, że razem z nią i Ethanem ucieknie spod kopuły.

Jest bystra i płaczliwa. Empatyczna, przestraszona, a jednocześnie ciągle analizuje sytuację, a na dodatek wie, jak obchodzić się z bronią. Większość tych cech nie powinno występować razem, a jednak Emma Gelvez ma je wszystkie.

Jej tajemnica niesie ze sobą wiele konsekwencji. I to nie tylko dla niej, a dla wszystkich, którzy ją znają.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: