Zanim zaczniesz pisać

Przed rozpoczęciem pisania…

Emocje i przemiana bohaterów

Twój bohater ma już swój charakter, historię i wrogów. Czas skupić się na czymś, dzięki czemu stanie się jeszcze bardziej prawdziwy: jego emocjach i przemianie.

Antagonista i pozostali bohaterowie

Masz już pomysł na świat, czas akcji i głównych bohaterów. Nadeszła więc pora na stworzenie problemu, z którym Ty i twoje postacie będziecie mierzyć się aż do ostatniej strony.

Plan

Zorganizujmy twój pomysł. W tym wpisie dowiesz się jak rozpisać swoich bohaterów i co zrobić, aby z ogólnej idei stały się trójwymiarowymi, prawdziwymi postaciami. Niezbędne do tego będzie również dopracowanie świata przedstawionego.

Przemyśl zanim zaczniesz pisać

Skoro podjąłeś decyzję o napisaniu swojej pierwszej książki, to najwyższy czas się za nią zabrać. Zacznijmy od ciebie, czytelników i ponownego zastanowienia się nad odpowiednim momentem. Działamy!

Pierwszy krok: Inspiracja

Najważniejszy element tworzenia fabuły i pisania książki. To od niej zależy, co wpadnie nam do głowy i tylko poprzez pracę nad nią uda nam się wymyślić spójną powieść. Skąd brać inspirację i jak rozwijać pomysły, które ze sobą przyniesie? Czy powinniśmy jej szukać, czy przyjdzie do nas sama?

%d blogerów lubi to: